لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

با این روش ها از آنفولانزا پیشگیری کنید

....

در طول روز با انواع ویروس ها در ارتباط هستیم. دستگاه ایمنی ما به طور پیوسته در تلاش است تا این ویروس ها را از بین برده و سلامت بدن را حفظ نماید. گاهی آب و هوا نیز در حمله ویروس ها تأثیرگذارند. به طوری که در فصول سرد، امکان مبتلا شدن به برخی بیماری ها از جمله آنفولانزا بیشتر می شود. به همین دلیل باید سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و از بروز بیماری همچون آنفولانزا در فصول سرد جلوگیری کرد. در ادامه، به بررسی بیماری آنفولانزا، علایم آن و راه های پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

 

آنفولانزا چیست؟

یکی از بیماری های شایع فصل سرد سال آنفولانزا می باشد. علایم این بیماری بعد از 24-48 ساعت پس از وارد شدن ویروس به بدن بروز کرده و بسیار واگیردار می باشد. بیماری آنفولانزا در طول سال موجب مرگ هزاران نفر در سراسر جهان می شود. پس بهتر است به جای درمان آن بیشتر به فکر پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا بود. اما بیایید پیش از بررسی راه های پیشگیری از این بیماری به علائم آن بپردازیم.

 

علائم شایع آنفولانزا چیست؟

علائم آنفولانزا مشابه سرماخوردگی اما با شدت بیشتری بوده و بیشتر طول می کشد؛ این علائم شامل موارد زیر می باشد:

 - تب بالای ۳۸ درجه سانتیگراد

- گلودرد و سرفه

- بی ‌اشتهایی

- تهوع

- اسهال و استفراغ

- احساس کوفتگی (درد‌های عضلانی و استخوانی)

- لرز

- سردرد

باید اشاره کرد، همه افراد مبتلا به آنفلوآنزا تمام این علائم را تجربه نمی کنند. به عنوان مثال، فرد مبتلا به آنفلوآنزا ممکن است تب نداشته باشد.

 

مهمترین راه انتقال آنفولانزا چیست؟

مهمترین راه‌های انتقال بیماری، ورود عوامل بیماری زا به ریه و استنشاق ذرات عفونی است. ذرات عفونی می توانند به طور مستقیم در اثر تماس یا انتشار قطره های آب دهان و به طور غیرمستقیم به‌ وسیله دست و اشیایی که به تازگی آلوده به ترشحات بینی و گلوی شخص آلوده شده است، منتقل شوند.

 

راه های پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا چه هستند؟

1- واکسینه شدن:

شیوع آنفولانزا تا اواسط بهار ادامه پیدا می کند. به همین دلیل؛ هنوز هم می توانید برای واکسینه شدن قدم بردارید.

2- شستن مرتب دست ها:

پزشکان معتقدند میزان بالایی از بیماری ها به وسیله دست منتقل می شوند. برای همین بهتر است تا به طور مرتب دست ها را شسته و از انتقال انواع میکروب ها به بدن خود و دیگران جلوگیری کنید.

3- خودداری از تماس نزدیک:

در صورتی که بیمار هستید از دیگران فاصله بگیرید تا آنان نیز به آنفولانزا دچار نشوند. از نزدیک شدن به افراد بیمار هم خودداری کنید.

4- رژیم غذایی سالم و متعادل:

رژیم غذایی صحیح و زندگی سالم در بهبود سیستم ایمنی بدن موثر می باشد. در صورتی که ایمنی بدن خود را تقویت کنید، به میزان زیادی از ابتلا به آنفولانزا نیز پیشگیری خواهید کرد.

5- پرهیز از مالیدن دست ها به صورت، دهان و چشم:

تمام وسایلی که در محیط قرار دارند، آلوده به انواع میکروب ها بوده و در طول روز نیز بارها با دست این وسایل را لمس خواهید کرد. اما در کنار شست و شوی مرتب دست ها، از تماس آن با چشم، بینی و دهان نیز خودداری کنید. زیرا، ویروس آنفلوآنزا معمولا از راه مخاط و غشاء چشم، بینی و دهان وارد بدن می‌شود.

6- پرهیز از مصرف مشروبات الکلی:

پزشکان معتقدند، مصرف مشروبات الکلی سیستم ایمنی بدن را به شدت ضعیف کرده و فرد را در معرض ابتلا به انواع ویروس‌ها قرار می‌دهد.

7- پرهیز از استعمال دخانیات:

تحقیقات همچنین نشان می دهد، استعمال دخانیات عامل تخریب مژک‌ها و مخاط مجاری تنفسی است که از ورود باکتری‌ها، میکروب‌ها و ویروس‌ها به بدن جلوگیری می‌کنند و همین امر خطر ابتلا به آنفلوآنزا تشدید می‌کند.

 

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام