لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

ترشی کاپاریس سحر؛ محصولی جدید و خوشمزه

....

کاپاریس یا کبر، گیاهی است که در اصطلاحات محلی آن را کور یا کورک و میوه آن را شپله یا هندوانه ابوجهل می نامند. در برخی کشورها نیز از این گیاه، به عنوان "خاویار گیاهی" نام برده می شود. کاپاریس بومی مناطق گرمسیری غرب و مرکز آسیاست و در شمال، شمال غرب، مرکز و شرق ایران به صورت خودرو می روید. کاپاریس در فرانسه، ایتالیا ویونان کشت می شود و الجزایر، مصر، مراکش و تونس، از دیگر کشورهای تولیدکننده آن می باشند. این گیاه هم طعم دهنده است و هم اثرات درمانی زیادی دارد. کاپاریس برای کاهش نفخ، ضد رماتیسم، درمان تصلب شرائن و از بین بردن عفونت کلیه به کار می رود. در طب گیاهی، کاپاریس به عنوان تحریک کننده و نیرو دهنده ثبت شده است. کاپاریس همچنین، اثر ضدمیکروبی و ضدالتهابی داشته و در درمان کم خونی و نقرس معمول می باشد. کاپاریس برای درمان جراحت مفاصل، پوست و بدن به کار می رود.

 با توجه به اینکه طعم کاپاریس تلخ است و به صورت تازه خوری قابل استفاده نمی باشد، شرکت سحر همدان جهت بهره مندی مشتریان خود از مزایای این گیاه، "ترشی کاپاریس" را به عنوان یک محصول جدید در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است. این ترشی می تواند به صورت چاشنی در کنار غذاها و همچنین در سالاد و پیتزا، استفاده شود.

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام