لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

رژیم غذایی مناسب برای گروه های خونی مختلف

....

آیا می دانید چه نوع غذاهایی متناسب با نوع گروه خونی شما و یا از مصرف چه خوردنی هایی باید پرهیز کنید؟

متخصصان تغذیه در پاسخ به این سوال عنوان می کنند که هر گروه خونی در زمان متفاوتی از تاریخ تکامل بشری، شکل گرفته است و بنابراین ما باید رژیم های غذایی خود را مطابق با رژیم غذایی اجدادمان در زمان تکامل گروه خونی مشابه در بدن آن ها هماهنگ کنیم.

آن ها تاکید دارند: اگر غذاهایی را بخورید که متناسب و سازگار با گروه خونی خودتان هستند، می توانید به راحتی آن ها را هضم کنید، وزنتان کاهش یابد و سلامت و شادی بیشتری را تجربه کنید.

افرادی که گروه خونی آن ها «O» است، در واقع قدیمی ترین گروه خونی را به لحاظ سابقه تکامل بشری دارند. و بنابراین با این گروه خونی اگر از رژیم غذایی یک شکارچی مثل اجداد انسان در آن زمان پیروی کند، احساس بهتری خواهد داشت.این افراد تمایل دارند که سطح زیادی از انرژی را دریافت کنند و بسیار سازمان یافته هستند.

تحقیقات نشان می دهد، بهتر است رژیم غذایی با توجه به نوع گروه خونی انتخاب شود. زیرا، نوع گروه خونی با قدرت دستگاه گوارش و هضم غذا رابطه مستقیم دارد.

1- گروه خونی A:

نتایج تحقیقات مختلف حاکی از این است که سطح اسید معده در افراد با گروه خونی A پایین بوده که به همین دلیل در هضم پروتئین حیوانی و چربی ناتوان هستند. در واقع بهترین نوع رژیم برای گروه خونی A همان رژیم گیاهخواری می باشد. پیشنهاد می شود، این افراد از میوه ها، سبزیجات و غلات بیشتر استفاده کنند. همچنین بهتر است، غذاها  را به صورت تازه و بدون هیچ گونه مواد افزودنی مصرف نمایند.

2- گروه خونی B:

افرادی که گروه خونی B دارند می توانند از انواع غذاها تغذیه نمایند. اما تحقیقات نشان می دهد، مصرف غذاهایی مانند ذرت، گندم، گوجه فرنگی و بادام زمینی توسط افراد گروه خونی B  باعث افزایش وزن، خستگی و هیپوگلیسمی می شود. همچنین بهتر است، گوشت مرغ را با گوشت بره یا بز جایگزین سازند. زیرا، در برخی موارد مصرف گوشت مرغ برای این گروه موجب بروز سکته مغزی و اختلالات ایمنی می شود.

3- گروه خونی AB:

کمترین گروه خونی در دنیا گروه خونی AB است. اسید معده در این افراد، مانند گروه A کم می باشد. اما مانند گروه B با گوشت سازگاری بالایی دارند. توصیه می شود، این افراد از تخم مرغ، غذاهای دریایی رو سبزیجات برگی بیشتر استفاده نمایند. برای حل مشکل هضم نیز، بهتر است غذا به مقدار کم و در وعده های بیشتر میل نمایند.

4- گروه خونی O:

افرادی که دارای گروه خونی O هستند، دارای اسید معده بالایی هستند و به همین دلیل قادر به هضم بهتر پروتئین حیوانی و چربی ها هستند. به عبارتی بهتر است این افراد از رژیم غذایی حاوی پروتئین بالا (گوشت قرمز، مرغ، ماهی، سبزیجات و میوه) استفاده کنند. همچنین بهتر است از کربوهیدرات ها مانند انواع دانه، حبوبات و غلات نیز به میزان کمتری مصرف نمایند.  

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام