لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

سس سالاد با طعم سیر؛ محصولی متفاوت از سحر

....

سیر، یک گیاه دارویی است که علاوه بر بالا بردن عطر و طعم مواد غذایی در درمان بیماری ها استفاده می شود. جزء فعال سیر ترکیب گوگردداری به نام آلیسین است، آلیسین یک آنتی بیوتیک بسیار قوی است که به مهار توانایی رشد و تکثیر میکروب کمک می کند. سیر همچنین، خاصیت ضدویروسی، قارچی، باکتریایی و آنتی اکسیدانی دارد. در طول تاریخ تمدن از سیر در درمان بیماری هایی مانند تصلب شرائن، سکته مغزی، سرطان، اختلالات ایمنی، پیری مغز، ورم مفاصل و آب مروارید استفاده شده است. علاوه بر این، سیر منبع خوبی از ویتامین B6 و ویتامین C می باشد.

در تولید سس سالاد با طعم سیر، شرکت صنایع غذایی سحر از سیر و سبزیجات معطر استفاده کرده است. می توان گفت استفاده از سیر در سس سالاد علاوه بر ایجاد تنوع و طعمی متفاوت در آن، با توجه به خواص سیر، ارزش غذایی این نوع سس سالاد را افزایش داده است. استفاده از این نوع سس علاوه بر استفاده در سالاد سبزیجات می تواند در برخی از غذاها از جمله سیب زمینی تنوری، ناگت مرغ، میگو، استیک گوشت، انواع ساندویچ قارچ سوخاری و ... طعم لذيذ و مطلوبی ایجاد نماید.

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام