لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

شرایط نگهداری سس های مایونز و سالاد

....

سس مایونز از سسهای امولسیونی است که امروز در همه جای دنیا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این سس گذشته از طعم مطلوبی که به عنوان یک چاشنی در غذاهائی مانند انواع ساندویچ و سالاد پدید می آورد، به علت دارا بودن موادی مانند تخم مرغ و روغن نقش موثری در تامین مواد مغذی و انرژی زای لازم بدن دارد. شرایطی که سس های امولسیونی از مرحله تولید تا مصرف طی می کنند در حفظ کیفیت آن ها از جنبه های مختلف بسیار موثر واقع می شوند.

توجه داشته باشید؛ از نگهداری سس های مایونز (بسته بندی های مختلف) در دمای بالا خودداری شود. اگر چه نگهداری این سس ها در دمای بالا ممکن است با فساد میکروبی همراه نباشد، اما فساد فیزیکی مانند شکستن امولسیون و دو فاز شدن (جدا شدن فاز چربی از آب)، تغییر رنگ سس، تغییر خواص حسی و فساد شیمیایی مانند اکسیداسیون چربی در دمای بالا حتما رخ خواهد داد. متاسفانه در اغلب عمده فروشی ها و یا خرده فروشی ها این نوع سس به مدت طولانی در فصول مختلف سال حتی تابستان در فضای خارج از یخچال در معرض دید خریداران قرار می گیرند و کمتر از طرف سازمانهای نظارتی ممانعتی در این مورد صورت می گیرد. به توزیع کنندگان و عمده فروشان سس مایونز توصیه می شود که به خصوص در مناطق گرمسیر از نگهداری سس مایونز (در هر نوع بسته بندی) در خارج از يخچال خودداری کنند تا از بروز مشکلات کیفی همچون دو فاز شدن سس مایونز و تغییر رنگ و اکسیداسیون چربی ها در محصول جلوگیری شود.

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام