لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

فوائد سیر بر سلامت بدن

....

گیاه سیر در سراسر جهان رشد کرده و جزء خانواده پیاز، موسیر و تره فرنگی محسوب می شود. هر سیر گل دارای 10-20 حبه سیر است. این گیاه در بسیاری از نقاط جهان رشد کرده و به دلیل بوی قوی و طعم بی نظیر آن، یک ماده محبوب در پخت و پز به شمار می رود. در بسیاری از نقاط ایران نیز گیاه سیر کشت می شود. اما سیر همدان یکی از خوش طعم ترین و با کیفیت ترین سیرها شناخته می شود.

با آنکه سیر در آشپزی استفاده  بسیاری دارد؛ خاصیت اصلی آن را می توان در بهبود سلامت بدن دانست.

در ادامه به خواص سیر اشاره شده است. با ما همراه باشید:

1-  سیر شامل ترکیباتی می باشد که خواص دارویی زیادی دارند.

بیشتر فواید سیر بر اثر ترکیبات گوگردی آن بوده که در زمان خرد یا جویده شدن سیر پدید می آیند. این ترکیبات، از طریق دستگاه گوارش وارد بدن می شوند، در سراسر آن حرکت کرده و اثرات مفیدی بر روی تمام ارگان های بدن می گذارند.

2- سیر در عین حال که بسیار مغذی می باشد، کالری پایینی دارد.

سیر کم کالری و غنی از ویتامین C، B6 و منگنز می باشد.

3- سیر برای درمان بسیاری بیماری ها از جمله سرماخوردگی مفید می باشد.

مکمل های غذایی حاوی سیر در تقویت سیستم ایمنی بدن تأثیر فراوانی دارند.

4- ترکیبات فعال در سیر توانایی کاهش فشار خون را دارند. این ترکیبات همچنین، موجب کاهش مقدار کلسترول و ریسک ابتلا به بیماری های قلبی می شود.

از این گیاه برای کاهش فشار خون و افزایش سلامت قلب و عروق استفاده می شود. در واقع  مصرف سیر در شرایطی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا، کلسترول بالای ناشی از ژنتیک، بیماری های  قلبی عروقی و سخت شدن شریان ها توصیه می شود.

5- سیر منبع غنی آنتی اکسیدان بوده که از ابتلا به بیماری آلزایمر و دیابت جلوگیری می کند.

آنتی اکسیدان های موجود در سیر، بدن را از آسیب رسیدن به سلول ها و پیری محافظت می کند. به همین دلیل میزان ابتلا به آلزایمر و زوال عقل را کاهش می دهد.

6- سیر می تواند موجب افزایش طول عمر شود.

اثرات سیر بر روی افزایش طول عمر هنوز به اثبات نرسیده اند اما، به دلیل داشتن اثرات مفیدی که در درمان بیماری های مزمن و بهبود سیستم ایمنی دارند موجب بیشتر شدن طول عمر می شوند.

 

 

 

 

 

در مورد خواص و فواید ترشی سیر بر روی سلامتی بدن چه می دانید؟

ترشی سیر ماده ای بسیار خوشمزه برای آشپزی به شمار می رود. در کنار سایر مزایای گفته شده، خوردن سیر ترشی موجب تولید بوی بد دهان نمی شود. در حالی که سیر تازه و وخشک هر دو باعث این بو می شوند. اسید موجود در سرکه، در تجزیه آرام ترکیبات سیر و تبدیل به مواد بدون بو کمک می کند. مواد موجود در سیر ترشی به کاهش فشار خون و کلسترول، کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و عدم ابتلا به انواع سرطان کمک می کند.  

 

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام