لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

فوائد مصرف نمک کمتر در رژیم غذایی

....

آیا می دانید دیروز چند میلی گرم سدیم مصرف کرده اید؟ آیا کمتر از 2300 میلی گرم (مطابق توصیه سال های گذشته) بوده؟ و یا کمتر از 1500 میلی گرم (مطابق توصیه های جدید)؟

رژیم غذایی نقش مؤثری در فشار خون دارد. تحقیقات اخیر نشان می دهند میزان سدیم مصرفی افراد در کشورهای مختلف متفاوت می باشد. همچنین نتایج حاکی از این است که کاهش مقدار مصرف نمک روزانه، تأثیر مهمی در کنترل فشار خون افراد بزرگسال خواهد داشت. در واقع، مصرف زیاد نمک تأثیرات منفی زیادی بر روی بدن داشته و ریسک ابتلا به فشار خون بالا، حمله و ایست قلبی و بیماری های کلیوی را افزایش می دهد.

یکی از مهم ترین کارها برای داشتن بدنی سالم، حذف مواد غذایی شور و پر نمک از رژیم غذایی می باشد. بهتر است به جای این مواد از غذاهای سالم تر استفاده کرد تا میزان سدیم در بدن را در حد اعتدال نگه داشت. مصرف سبزیجات و میوه ها در کاهش مقدار سدیم خون مؤثر می باشند.

 

دلایل مهمی که باید سدیم مصرفی را در رژیم غذایی کاهش دهید:

1- جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و سکته قلبی

2- کمک به بهبود بهتر بیماری های قلبی و سکته

3- به کاهش فشار خون کمک می کند که در صورت درمان نشدن موجب بیماری های کلیوی، قلبی و یا سکته می شود.

4- اثرات بیماری های دیابتی و سیروز را کاهش می دهد.

5- مقادیر بالای سدیم در رژیم غذایی منجر به فشار خون و نارسایی کلیوی می شود.

6- از اثرات مخرب مغزی ناشی از فشار خون بالا جلوگیری می کند.

 

برای کاهش سدیم در رژیم غذایی:

1- میوه، سبزیجات و گوشت تازه مصرف کنید؛

2- مواد غذایی با لیبل "کم نمک" یا "بدون نمک اضافی" استفاده کنید؛

3- حتما جدول ارزش غذایی را برای اطلاع از مقدار سدیم موجود در محصول چک نمایید.

شرکت صنایع غذایی سحر در راستای تولید محصولات سلامت محور بر پایه کاهش مصرف نمک، محصولی جدید و با طعمی مطلوب با استفاده از ادویه هایی خاص، تولید و عرضه نموده است. در تولید این محصول که با عنوان خیار ملس ارائه شده، از گونه ای از خیار با نام خیار خاردار که نسبت به خیار معمولی دارای عطر و طعم بیشتر و فاقد طبع سرد می باشد، استفاده شده است. در بسیاری از کشورها، خیار خاردار به صورت تازه خوری و فراوری شده مورد استفاده قرار می گیرد، به همین دلیل و نیز با توجه به اینکه این گونه از خیار، دارای ماندگاری خوبی است، حجم زیادی از تولیدات گلخانه ای این محصول، به سایر کشورها به خصوص روسیه صادر می شود.

فراوری این محصول با توجه به ذائقه مصرف کنندگان خارجی با محوریت صادرات و بر پایه ی استاندارهای اروپا صورت گرفته است. برای مصرف کنندگان داخلی، محصولی جدید، با طعمی مطلوب و کم نمک می باشد که در جهت سلامت جامعه تولید و عرضه شده است. 

 

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام