لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

مواد غذایی که چربی سوز هستند

....

مواد غذایی که چربی سوز هستند

بالا رفتن متابولیسم به کاهش چربی های اندوخته شده در بدن کمک می کند. بسیاری از مکمل های دارویی "چربی سوز" موجود در بازار، بی اثر و یا حتی مضر هستند. خوشبختانه بسیاری از مواد غذایی و نوشیدنی های طبیعی اثرات چربی سوزی داشته و متابولیسم بدن را بالا می برند. این مقاله را بخوانید تا با 12 غذای مفید چربی سوز آشنا شوید.

1- چربی ماهی

چربی ماهی برای سلامتی بدن مفید است. انواع ماهی سالمون، شاه ماهی، ساردین، قزل آلا و دیگر ماهی های روغنی حاوی مقدار زیادی اسید چرب امگا 3  بوده که موجب کاهش التهاب و ریسک ابتلا به بیماری های قلبی می شوند. به علاوه، این اسید چرب به کاهش چربی های اندوخته شده در بدن نیز کمک می کند.

2- روغن MCT

این روغن با استخراج MCT از روغن نارگیل یا روغن پالم ساخته می شود. روغن ام سی تی کوتاه شده کلمه Medium-Chain Triglyceride می باشد و به گروهی از تری گلیسیرید ها که منبع انرژی هستند گفته می شود. تحقیقات نشان می دهند این روغن متابولیسم بدن را بالا برده و به همین جهت، در بدنسازی جهت چربی سوزی و افزایش توده عضلانی بدن کاربرد دارد. روغن MCT همچنین در کاهش احساس گرسنگی در فرد تأثیر دارد.

3- قهوه

قهوه یکی از محبوبترین نوشیدنی های جهان است و منبع عالی کافئین به حساب می آید. این نوشیدنی توانایی بالا بردن عملکرد جسمی و ذهنی را داشته و مؤثر درکاهش چربی بدن می باشد.

4- تخم مرغ

تخم مرغ بسیار مغذی بوده و برای جلوگیری از بروز بیماری های قلبی (به جز زرده که سرشار از کلسترول است) مفید می باشد. این ماده غذایی غذایی چربی سوز بوده و با ایجاد احساس سیری از گرسنگی زود هنگام جلوگیری می کند.

5- روغن نارگیل

اضافه کردن روغن نارگیل به رژیم غذایی موجب افزایش کلسترول خوب یا HDL شده و در عین حال تری گلیسیرید خون را کاهش می دهد. این روغن در کاهش وزن  نیز مؤثر واقع می شود.

6- چای سبز

چای سبز یک انتخاب عالی برای حفظ سلامتی می باشد. مطالعات نشان می دهند این نوشیدنی به مقدار زیادی ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و برخی سرطان ها را تا میزان زیادی کاهش می دهد. چای سبز همچنین از جمله مواد غذایی چربی سوزی بوده که در کاهش چربی های ناحیه شکم مؤثر است.

7- پروتئین وی (whey Protein)

این نوع پروتئین در میان بدنسازان بسیار محبوب بوده و بسیاری از ورزشکاران به صورت روزانه از آن استفاده می کندد. تحقیقات نشان داده، مصرف این پروتئین همراه با تمرینات ورزشی رشد عضلات را افزایش داده و به کاهش وزن کمک می کند.

8- سرکه سیب

اقوام باستانی سرکه سیب را دارای خواص درمانی می دانستند. این ماده موجب کاهش اشتها شده و در افراد دیابتی به پایین آمدن قند خون کمک می کند. این سرکه همچنین تأثیر زیادی در آب شدن چربی های شکمی دارد.

9- فلفل چیلی

آنتی اکسیدان های موجود در فلفل چیلی در کاهش التهاب و افزایش مقاومت سلول ها مؤثر است. برخی از این آنتی اکسیدان ها در کم کردن و حفظ وزن تأثیر گذار هستند. ترکیب مواد موجود در فلفل چیلی نقش زیادی در سوزاندن کالری بیشتر و از بین رفتن چربی های بدن دارند.

10- چای اولانگ

این نوشیدنی بیشتر از آن چه تصور کنید برای سلامتی مفید می باشد. چای اولانگ به لحاظ مواد و ترکیبات موجود در آن خواصی مشابه چای سبز دارد. نوشیدن چای اولانگ، چای سبز و یا هر دو به صورت روزانه و منظم عملیات چربی سوزی را افزایش داده و بر روی سلامتی اثر مثبت خواهد داشت.

11- ماست یونانی پر چرب

این ماست منبع عالی مواد غذایی مقوی می باشد. ماست پر چرب یونانی سرشار از پروتئین، پتاسیم و کلسیم می باشد. تحقیقات نشان می دهد مصرف مواد لبنی پرچرب در افزایش روند چربی سوزی، محافظت از عضلات و احساس سیری موثر هستند.

12- روغن زیتون

این روغن یکی از سالم ترین روغن ها به شمار می رود. محققان باور دارند، مصرف روغن زیتون در کاهش تری گلیسیرید و افزایش کلسترول خوب یا HDL تأثیر گذار است. این روغن همچنین متابولیسم بدن را افزایش داده و به چربی سوزی کمک می کند.

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام