لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

7 داروی طبیعی برای پیشگیری از سرطان

....

متخصصان علم تغذیه بیان می کنند، مصرف گیاهان دارویی ضد التهاب و سرشار از آنتی اکسیدان به صورت روزانه، در پیشگیری از سرطان مؤثر خواهد بود. به طور کلی، رژیم غذایی سالم و مصرف غذاهای مقوی در بهبود سلامت فرد و کاهش انواع بیماری ها تأثیرگذار خواهد بود. با ما همراه باشید تا با چند نمونه از گیاهانی که در پیشگیری از ابتلا به سرطان مفید هستند آشنا شویم.

1- گشنیز و پیشگیری از ابتلا به سرطان

گشنیز در هضم غذا مفید است به همین دلیل بهتر است، در غذاهایتان مقداری از این گیاه خوش بو بریزید. گشنیز علاوه بر این، خاصیت ضد التهابی داشته و همچنین موجب بهتر شدن عملکرد انسولین در بدن می شود.

2- دارچین و پیشگیری از ابتلا به سرطان

دارچین در هر غذا یا نوشیدنی که استفاده شود موجب کاهش قند خون می شود. در واقع، دارچین برای بیماران دیابتی بسیار مفید می باشد. همچنین، موجب کاهش تری گلیسیرید و کلسترول خون شده، مانع لخته شدن خون شده و دردهای ناشی از التهاب بافت های بدن را کاهش می دهد.

3- مریم گلی و پیشگیری از ابتلا به سرطان

مریم گلی میزان بروز آلزایمر را کاهش می دهد و به تقویت حافظه نیز کمک می کند. مریم گلی به خاطر خاصیت ضد التهابی و داشتن میزان زیادی آنتی اکسیدان به عنوان یک ضد سرطان طبیعی عمل می کند. از دیگر مزایای مریم گلی می توان به بالا بردن سطح هوشیاری، آرام کردن فرد و بهبود عملکرد انسولین در بدن اشاره کرد.

4- فلفل قرمز و پیشگیری از ابتلا به سرطان

کایین یا همان ماده ای که موجب سوزش زبان در هنگام خوردن فلفل قرمز می شود، توانایی آرام کردن دردهای عضلانی را دارد. فلفل قرمز برای تسکین درد دندان، کاهش دردهای ناشی از آرتریت و کاهش مشکلات دیابتی هم کمک می کند. فلفل قرمز به خاطر داشتن میزان فراوانی آنتی اکسیدان به عنوان یک داروی ضد التهاب عمل کرده و در بهبود سرماخوردگی مفید است. خوردن یک سوپ با فلفل قرمز به رفع زودتر سرماخوردگی کمک می کند. از نظر محققان فلفل قرمز به پیشگیری از سرطان کمک می‌کند و مقاومت بدن مصرف‌کنندگانش را بالا می‌برد.

5- زنجبیل و پیشگیری از ابتلا به سرطان

زنجبیل برای کاهش بیماری ها و مشکلات گوارشی یکی از بهترین داروها به حساب می آید. محققان بر این باورند که ریشه زنجبیل در تسکین دردهای التهابی و کاهش حلت تهوع تأثیرگذار است. این گیاه یک ضد سرطان طبیعی می باشد.

6- سیر و پیشگیری از ابتلا به سرطان

مصرف سیر در کاهش کلسترول خون و خطر بروز بیماری های قلبی مؤثر است. سیر همچنین، در پیشگیری از سرطان معده و کلون نیز موفق است.

7- میخک و پیشگیری از ابتلا به سرطان

اغلب میخک را به خاط توانایی بالایش در آرام کردن درد دندان می شناسیم. اما گیاه میخک دارای خواص بالایی می باشد. این گیاه به خاطر میزان بالای آنتی اکسیدان در کاهش دردهای التهابی مؤثر واقع می شود. میخک خطر بیماری‌های قلبی را پایین می‌آورد، به پیشگیری از سرطان کمک کرده و خطر دچار شدن به آسیب‌های غضروفی و استخوانی را هم کمتر می‌کند.

 

 

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام