لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

7 فایده مصرف کاپاریس

....
7 فایده مصرف کاپاریس
 
کاپاریس به عنوان یک طعم دهنده تند و خوشمزه در کنار بسیاری از غذاهای ایتالیایی و به عنوان چاشنی مصرف می شود. کاپاریس فواید بسیاری برای سلامتی بدن خواهد داشت. به همین دلیل، متخصصان تغذیه همواره توصیه می کنند تا مقداری از آن را که غالبا به صورت ترشی یافت می شود، در برنامه غذایی خود بگنجانید. در این مقاله 7 فایده مصرف کاپاریس آورده شده است.  
 
 
 
 
 
 

 

 

7 فایده مصرف کاپاریس عبارتند از:

1- سرشار از آنتی اکسیدان

کاپاریس سرشار از ترکیبات فلانوئیدی از جمله روتین می باشد. این ترکیبات غنی از آنتی اکسیدان بوده که مانع از به وجود آمدن سلول های سرطانی و بیماری های پوستی می شود. ترکیبات غنی از آنتی اکسیدان، همچنین موجب تسهیل جریان خون شده، در ضمن ضد درد و ضد التهاب می باشند.

 

2- انواع مواد معدنی
کاپاریس شامل انواع مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، مس و سدیم می باشد. کلسیم موجب استحکام استخوان ها و دندان ها می شود. وجود مس نیز برای بهبود برخی فعالیت های بدن لازم می باشد. آهن موجب ذخیره بیشتر اکسیژن در بافت های ماهیچه ای بدن شده که به فعالیت هر چه بهتر اندام های گوارشی، خونی و عروقی می شود.

 

3- ویتامین های مفید
این گیاه خوشمزه منبع انواع ویتامین ها مانند ویتامین A، ویتامین K، نیاسین و ریبوفلاوین به حساب می آید. ویتامین A  موجب بهبود بینایی در تاریکی و کم شدن ریسک ابتلا به برخی سرطان ها می شود. ویتامین K نیز نقش مهمی در سلامت استخوان ها و کاهش ریسک لخته شدن خون دارد. نیاسین در کاهش ابتلا به بیماری های قلبی، بهتر شدن هماهنگی اندام های دستگاه اعصاب و گوارش نقش بسیاری دارد. ریبوفلاوین یا ویتامین B2 نیز کمک فراوانی به تبدیل غذا به انرژی می کند.

 

4- منبع غنی فیبر
کاپاریس منبع خوبی از فیبر محسوب می شود. یک قاشق غذاخوری کاپاریس، شامل 0.3 گرم فیبر می باشد. این مقدار، 3 % از کمترین مقدار مورد نیاز بدن به فیبر به صورت روزانه را تأمین کرده و مانع از بروز یبوست می شود.

 

5- از بین برنده اثرات مضر برخی رژیم های غذایی
متخصصان توصیه می کنند، بهتر است افرادی که در رژیم غذایی از مقدار زیادی چربی و گوشت قرمز استفاده می کنند به صورت روزانه مقداری کاپاریس مصرف کنند. زیرا کاپاریس می تواند موجب کاهش وقوع سرطان و بیماری های قلبی شود.  

 

6- روماتیسم
مصرف کاپاریس از دوران قدیم، برای رفع دردهای روماتیسمی استفاده تجویز شده است.

 

7- رفع استفراغ
کاپاریس در رفع دردهای معده و حالت تهوع بسیار موثر است. دانه های کاپاریس همچنین در بهبود اشتهای کودکان و بزرگسالان تأثیرگذار است.
 
 
 
 
 
 
کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام