لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

8 دلیل آب نشدن شکم

....
 آیا شما هم جز آن دسته افرادی هستید که با وجود رژیم و انجام ورزش از آب نشدن شکم و چربی های آن رنج می برید؟ ما در این مقاله 8 دلیل آب نشدن شکم را بررسی کرده و راهکارهای آن را بیان کریده ایم.
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
وضعیت: شما به اندازه کافی پروتئین مصرف می کنید، اما نوع آن مناسب نیست.
ارتباط این وضعیت با آب چربی شکم و آب نشدن: بر اساس تحقیقات اخیر، مواد غذایی غنی از پروتئین که مقدار کمتری از کلسترول و چربی دارند، با ایجاد احساس سیری مانع از پرخوری می شوند. این پروتئین ها در زمانی که حتی ورزش نمی کنید نیز موجب سوختن کالری می شوند. بیشتر ما به صورت روزانه پروتئین مورد نیاز را دریافت می کنیم اما از منابع درستی مانند ماهی، مرغ، بوقلمون و منابع گیاهی مانند لوبیا و حبوبات دریافت نمی شود. بلکه از منابعی مانند گوشت قرمز و پنیر جذب بدن می شوند.
با این وضعیت چه باید کرد؟ متخصصان تغذیه بر این باورند باید روزانه به ازای هر 1 کیلوگرم از وزن بدن، 1 گرم پروتئین موجود در مواد گفته شده استفاده کرد. به طور مثال خانمی با وزن 68 کیلوگرم به میزان 66 گرم پروتئین نیاز دارد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

وضعیت: برنامه ورزشی و تناسب اندام شما (تمرینات قدرتی و قلب و عروقی) به صورت یکنواخت است.

ارتباط این وضعیت با چربی شکم و آب نشدن آن: تحقیقات نشان می دهند، ترکیب تمرینات قدرتی، قلبی وعروقی موجب آب شدن سریع تر چربی شکم می شوند.
با این وضعیت چه باید کرد؟ برنامه ورزشی باید شامل هر دو نوع تمرینات بوده و هر هفته یک جلسه شامل تمرینات سخت باشد. تحقیقات نشان می دهد که این نوع تمرینات به ویژه بر روی آب شدن شکم و چربی های آن تأثیر به سزایی دارند. از جمله این تمرینات می توان به دویدن و دچرخه سواری اشاره کرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

وضعیت: در روتین روزانه تأکید اصلی بر ثابت ماندن هرچه بیشتر در تمرین پلانک استاندارد می باشد.
ارتباط این وضعیت با چربی شکم و آب نشدن آن: متتخصان تناسب اندام حرکات پلانک را به خاطر اثرگذاری بالا بر روی قدرتمندی ماهیچه های شکم و پهلو تأیید می نمایند. اما پلانک ثابت (بی حرکت ماندن بر روی دستان و جلوی بازو) باید تنها یکی از حرکات نرمشی روزانه باشد. با اضافه کردن برخی حرکات به پلانک و ثابت نگه نداشتن بدن در این حالت، ماهیچه های شکم تلاش بیشتری برای حفظ تعادل بدن کرده و فعالیت بیشتری انجام می دهند.
با این وضعیت چه باید کرد؟ زمان انجام پلانک را کوتاه تر کرده و در عوض نسخه هایی را انجام دهید که شامل حرکت بوده و نیازی به ثابت ماندن نباشد. این حرکات عضلات شکم را به چالش کشیده و اثربخشی بیشتری دارند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

وضعیت: دچار عوارض جانبی برخی داروها شده اید.
ارتباط این وضعیت با چربی شکم و آب نشدن آن: افزایش وزن می تواند جز عوارض جانبی مصرف بسیاری از داروها باشد. اما مشخصا تعدادی از داروها که برای بیماری هایی مانند آرتروز و مالتیپل اسکلروز تجویز می شوند موجب به وجود آمدن سلول های چربی در ناحیه شکم می شوند.
با این وضعیت چه باید کرد؟ با پزشک خود مشورت کنید تا اگر امکان دارد از داروی جایگزین استفاده نمایید. اما خوب است بدانید از بین بردن و سوزاندن چربی هایی که در اثر استفاده از این گونه داروها انباشته می شوند خیلی سخت نمی باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
وضعیت: سبد خریدتان را از محصولات نیم چرب و پر چرب خالی کرده اید.
ارتباط این وضعیت با آب نشدن شکم: خوب است بدانید، بسیاری از غذاهای کم چرب حاوی مقدار بالایی شکر بوده که موجب انباشته شدن چربی به ویژه در ناحیه میانی اندام (شکم و پهلو) می شوند.
با این وضعیت چه باید کرد؟ طبق نظر متخصصان تغذیه، بهتر است بیشتر از چربی های موجود در آجیل، زیتون و روغن زیتون مصرف کنید. رژیم های غذایی که سرشار از اسیدآمینه های غیر اشباع هستند نیز از انباشته شدن چربی در قسمت میانی اندام جلوگیری می کنند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
وضعیت: وعده صبحانه را از قلم می اندازید.
ارتباط این وضعیت با آب نشدن چربی شکم: حذف وعده های غذایی تنها موجب پایین آمدن متابولیسم نمی شود بلکه، در افزایش وزن و انباشته شدن چربی در شکم نقش دارد.
با این وضعیت چه باید کرد؟ غذا خوردن در فاصله های مشخص و کم، موجب بالا ماندن متابولیسم بدن می شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
وضعیت: در خانه، محل کار و هر مسولیتی که بر عهده دارید، دچار استرس و بی قراری هستید.
ارتباط این وضعیت با آب نشدن چربی شکم: استرس باعث بالا رفتن سطح کورتیزول شده که به شدت قابلیت ذخیره شدن در معده و شکم را دارد. کورتیزول همچنین، موجب کند شدن متابولیسم می شود.
با این وضعیت چه باید کرد؟ توصیه ما به شما تغییر سبک زندگی در جهت داشتن زندگی سالم می باشد. اگر می توانید بعد از پایان روز کاری از استرس کار و فعالیت جدا شوید. در حقیقت بسیاری از متخصصان سلامتی روان بر این باورند بهتر است تا ساعت هایی را به طور کامل به دور از موبایل باشید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
وضعیت: شما در معرض یائسگی هستید.
ارتباط این وضعیت با آب نشدن چربی شکم: هنگامی که میزان استروژن در بدن کاهش یابد، سلول های چربی شکم فعالیت خود را برای دریافت چربی از جریان خون سرعت بخشیده و پیش از شروع سوزاندن در بدن ذخیره می کنند.
با این وضعیت چه باید کرد؟ وزن گرفتن در دوران یائسگی راحت می باشد اما به همان نسبت کاهش وزن نیست می تواند راحت باشد. تحقیقات نشان می دهند، فعالیت های سبک بدنی مانند باغبانی و قدم زدن تأثیر بالایی در کاهش چربی های انباشته شده در این دوران دارند.
کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام