لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

بروشتا زردآلو؛ دسر ایتالیایی

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه بروشتا زردآلو

بروشتا یا بروسکتا یک پیش غذا و دسر معروف ایتالیایی است. انواع مختلفی از بروشتا با دستورهای پخت متنوع وجود دارد. در این دستور غذا طرز تهیه بروشتا زردآلو با مربای زردآلو را آورده ایم.

مواد لازم: (مناسب برای 4 نفر)


نان باگت فرانسوی یا نان تست 10 اسلایس

مربا زردآلوی سحر

خامه ترش 1/4 پیمانه

بادام پرک 2 ق.غ.

زردآلو خرد شده 1/2 پیمانه

پوست لیمو ترش رنده شده 1/2 ق.چ.

کره به میزان لازم

آب زردآلو 1/2 پیمانه


زمان تهیه: حدود 1 ساعت

طرز تهیه:

برش یا اسلایس های نان که بیشتر از 1 سانتیمتر ضخامت ندارند را به کره آغشته کرده و روی کاغذ روغنی که داخل سینی فر پهن شده قرار دهید. سینی فر را به مدت 4 تا 6 دقیقه در فر با دمای 175 درجه سانتیگراد قرار دهید. بعد از این که سینی را از فر خارج کردید اجازه دهید تا نان ها کمی خنک شوند.

زردآلوهای بدون هسته را به همراه پوست لیمو ترش و آب زردآلو داخل یک قابلمه کوچک بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. بعد از این که مواد شروع به جوشیدن کردند، حرارت شعله را کم کرده و در قابلمه را بردارید تا مخلوط به مدت 2 دقیقه جوشیده و کمی غلیظ شود. چند دقیقه زمان دهید تا مخلوط به دمای محیط برسد. سپس این مواد را از صافی رد کنید و مایع آن را دور بریزید.

حالا مربای زردآلوی سحر را باز کرده و 1/4 پیمانه از آن را با خامه ترش مخلوط کرده و روی نان ها بمالید. در آخرین مرحله، کمی از مخلوط زردآلو را که خنک شده است، بر روی نان قرار دهید و با کمک بادام پرک تزئین کنید.

بروشتای زردآلو آماده شد. می توانید به عنوان دسر و یا پیش غذا سرو نمایید.

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام