لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

تاس کباب فیلیپینی

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه کالدرتا- تاس کباب فیلیپینی

کالدرتا نوعی تاس کباب فیلیپینی است که در سراسر دنیا دوستداران بسیاری دارد. طرز تهیه کالدرتا متنوع بوده و در هر دستور پخت از محتویات و سبزیجات مختلفی استفاده می شود. در ادامه یکی از این دستور پخت ها را آورده ایم.


مواد لازم: (مناسب برای 5 نفر)

گوشت بدون چربی و استخوان  900 گرم

سرکه سفید ¼ پیمانه

سویا سس ¼ پیمانه

روغن 2-3 ق.غ.

پیاز خرد شده 1 عدد

ففلفل دلمه خرد شده 1 عدد

سیر رنده شده ¼ پیمانه

رب گوجه فرنگی 1 پیمانه

سس کچاپ 1 پیمانه

آب 2 پیمانه

سیب زمینی پوست کنده و خرد شده 2 پیمانه

نخود فرنگی 1 پیمانه

نمک و فلفل به مقدار لازم


زمان تهیه: 1 ساعت 25 دقیقه

طرز تهیه:

گوشت خرده شده، سرکه سفید، سویا سس ومقداری از سیر با هم داخل یک کاسه بزرگ بریزید واجازه دهید تا گوشت به مدت 1 تا 8 ساعت داخل یخچال طعم دار شود. بعد از این مدت گوشت را از داخل مواد خارج کرده و آن را کاملا پاک کنید. مواد را نیز نگه دارید تا بعدا استفاده کنید. روغن را داخل یک ماهیتابه بزرگ ریخته و روی شعله متوسط قرار دهید. گوشت های خرد شده را داخل روغن تفت داده تا قهوه ای رنگ شوند. بعد از این مرحله گوش ها را از داخل ماهیتابه درآورده و داخل یک ظرف بریزید. اگر لازم بود مقدار بیشتری روغن را داخل ماهیتابه ریخته و پیاز، فلفل دلمه و سیر را با شعله متوسط تا زمانی که پیازها نرم و شفاف شوند سرخ کنید. سس کچاپ سحر و رب گوجه فرنگی را به مواد اضافه کرده و بگذارید تا به مدت 3 تا 5 دقیقه بجوشد.

گوشت ها را داخل ماهیتابه بریزید و سپس مخلوط سرکه سفید، سویا سس و سیر را به همراه مقداری آب به آن اضافه کنید . بگذارید به جوش بیاید. در این مرحله شعله گاز را کم کرده و به مدت 30 تا 40 دقیقه اجازه دهید تا مواد به خوبی با هم پخته شده و سس ان غلیظ شود.

سیب زمینی های خرد شده، کنسرو نخود فرنگی سحر، نمک و فلفل را به آن اضافه کرده و 20-30 دقیقه یا تا زمانی که گوشت و سیب زمینی به خوبی پخته شوند روی حرارت بگذارید. در صورتی که نیاز بود کمی آب داخل مواد بریزید. کالدرتا یا تاس کباب فیلیپینی به همین راحتی آماده شد. می توانید آن را با نان یا برنج میل نمایید.

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام