لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

ترشک انار؛ ملس و خوشمزه

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه ترشک انار

ترشک انار یکی از خوشمزه ترین تنقلاتی هست که به خصوص در فصل پاییز مورد استفاده قرار می گیرد. با ما همراه باشید تا طرز تهیه این خوراکی خوشمزه را ببینیم.

مواد لازم:


انار ترش 4 عدد

نبات ساده یا زعفرانی 2 شاخه

رب انار سحر به میزان لازم


زمان تهیه: 1 ساعت

طرز تهیه:

برای شروع، انارهای ترش را دانه کنید و آن ها را با گوشتکوب کمی بکوبید تا آب دانه های انار در بیاید. انارها را داخل یک قابلمه کوچک ریخته و روی حرارت کم قرار دهید. حالا نبات ها را داخل انار انداخته و اجازه دهید هم انار قوام دار شده و هم نبات آب شود. دقت کنید برای درست کردن ترشک انار، باید حرارت کم و ملایم باشد. مقدار نبات مورد استفاده بستگی به ذائقه شما دارد و اگر خواستید می توانید میزان بیشتری نبات استفاده کنید. اما شیرینی آن را زیاد نکنید زیرا زمانی که سرد شود شیرینی بیشتر خودش را نشان می دهد.

انار و نبات را هم بزنید و غلظت مخلوط را چک کنید. کمی که غلظت پیدا کرد، رب انار سحر را به هر میزان که خواستید به مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. رب انار، ترشک را خوش رنگ و طعم می کند. مخلوط را بچشید و مطابق ذائقه تان از رب انار استفاده کنید.

مواد را مدام هم بزنید و وقتی به غلظت دلخواهتان رسید قابلمه را از روی حرارت بردارید. ترشک انار به همین راحتی آماده شد از طعم ملس آن لذت ببرید.

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام