لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

خورش آلو اسفناج گیاهی

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه خورش آلو اسفناج با قارچ

یکی از خوشمزه ترین غذاهای ایرانی خورش آلو اسفناج است. این خورش به خاطر داشتن اسفناج و آلو برقان هم مقوی و هم بسیار لذیذ است. ما در این دستور غذا طرز تهیه خورش آلو اسفناج را به روش گیاهی آورده ایم تا کسانی که رژیم گیاهخواری دارند نیز از این غذای خوشمزه لذت ببرند.

مواد لازم:


اسفناج خرد شده 500 گرم

پیاز متوسط 1 عدد

آلو برقان 200 گرم

کنسرو قارچ دکمه ای سحر 250 گرم

ادویه خورشی 1 ق.چ.

آبلیمو 1 ق.س.

شکر 1 ق.چ.

روغن به مقدار لازم

زردچوبه  1 ق.چ.

نمک به مقدار لازم


زمان تهیه: حدود 1 ساعت

طرز تهیه:

اسفناج را بعد از پاک کردن و شستن به قطعات بزرگ برش بزنید. در همین زمان آلوی برقان را حدود نیم ساعت در آب بریزید تا خوب خیس بخورد.

پیاز را داخل یک تابه متوسط با مقداری روغن خوب تفت دهید تا طلایی رنگ شود. بعد از طلایی شدن می توانید زرد چوبه و ادویه خورشی را به آن اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید.

کنسرو قارچ دکمه ای سحر را باز کرده و آن را آبکش کنید. به میزان 250 گرم از قارچ را به همراه آلوی خیس خورده داخل پیاز ریخته و کمی تفت دهید. بعد از 3 دقیقه اسفناج را به مواد اضافه کرده و به تفت دادن ادامه دهید. بعد از اینکه مواد تفت داده شدند، به مقدار 1/2 لیوان آب به آن اضافه کنید و به مواد زمان دهید تا خوب با هم پخته شده و خورش جا بیافتد.

حالا شکر، نمک و آبلیمو را در یک پیاله با هم مخلوط کنید و در آخرین مرحله به خورش اضافه کنید. چند دقیقه زمان دهید تا خورش طعم گرفته و آماده شود.

خورش آلو اسفناج با قارچ به همین راحتی آماده شد از طعم آن لذت ببرید.