لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

خورش بامیه عربی

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه خورش بامیه عربی

اگر طرفدار غذاهای تند و ترش هستید حتما با ما همراه باشید. در این دستور غذا طرز تهیه خورش بامیه به روش عربی را آورده ایم. در تهیه این خورش بامیه از ادویه های جنوبی و تمبر هندی استفاده شده که به همین دلیل طعمی تند و ترش دارد. البته میزان ترشی آن به ذائقه شما بستگی دارد.

مواد لازم: (مناسب برای 6 نفر)


شور بامیه سحر

رب گوجه فرنگی سحر 3 ق.غ.

گوشت خورشتی 0.5 کیلوگرم

پیاز بزرگ 2 عدد

سیر 1 بوته

تمبر هندی 300 گرم

گشنیز 1 ق.غ.

نمک و زردچوبه به میزان لازم

ادویه کاری، دارچین و فلفل قرمز به میزان لازم


زمان تهیه: حدود 2 ساعت

طرز تهیه:

ابتدا پیازها را خلالی خرد کنید. پیازها را به همراه مقداری روغن داخل قابلمه متوسط ریخته و تفت دهید. پیازها که طلایی شدند مقداری زردچوبه اضافه کنید. گوشت های خورشتی را داخل قابلمه ریخته و خوب تفت دهید. حالا مقدار کمی آب روی مواد بریزید و اجازه دهید تا گوشت بپزد. این خورش زیاد آبکی نیست به همین دلیل آب زیادی بر روی مواد نریزید.

در این فاصله، تمبر هندی را داخل یک کاسه که آب جوشیده سرد شده دارد گذاشته و خیس کنید. بعد از اینکه خوب خیس خورد، از صافی رد کنید تا مواد درشت آن گرفته شود.

وقتی گوشت پخته شد مقداری نمک، کاری، دارچین و فلفل قرمز را به آن اضافه کنید. سپس شور بامیه سحر را به همراه رب گوجه فرنگی سحر، سیر و کمی گشنیز داخل قابمه بریزید. شیره صاف شده تمبر هندی را نیز به قابلمه اضافه کرده و اجازه دهید خورش خوب جا بیفتد.

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام