لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

خورش تند هندی

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه خورش مرغ هندی

یک غذای معروف هندی که در هندوستان و تمام جهان طرفداران بسیاری دارد، لعل مسالا والا مورغ یا مرغ قرمز با ادویه تند است. غذاهای هندی به خاطر داشتن فلفل قرمز تند یا شیرین به رنگ قرمز بوده و اکثراّ طعم تندی دارند. شما هم اگر جزء طرفداران غذاهای تند هستید طعم بی نظیر این خورش مرغ هندی را از دست ندهید.

مواد لازم: (مناسب برای 3 نفر)


سینه ران مرغ خرد شده 1 کیلو

سیر 4 حبه

فلفل دلمه قرمز 4 عدد

پیاز ساطوری 2 عدد

فلفل قرمز تازه 2 عدد

رب گوجه فرنگی سحر 1 ق. م.

زنجبیل ساییده 1 ق. م.

تخم گشنیز ساییده 1 ق. م.

زیره 1 ق. م.

زردچوبه 2  ق. چ.

لیمو تازه 1 عدد

روغن، نمک و فلفل سیاه به میزان لازم


زمان تهیه: 90 دقیقه

طرز تهیه:

ابتدا، فلفل دلمه قرمز را به همراه سیر کاملا کوبیده و با رب گوجه فرنگی مخلوط کنید. نمک، فلفل، زردچوبه، زیره، تخم گشنیز و زنجبیل ساییده را به آن اضافه کرده و مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر نرمی در بیاید. همزمان با این مرحله مقداری روغن را در تابه متوسط ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید. بعد از داغ شدن روغن، مرغ ها را در آن سرخ کنید طوری که، هر دو طرف آن به خوبی سرخ شده و به رنگ طلایی درآید.

مرغ های سرخ شده را از تابه بیرون آورده و پیاز ساطوری شده را داخل آن به خوبی سرخ کنید. بعد از سرخ شدن پیازها، خمیر فلفل را به مدت 5-6 دقیقه داخل ماهیتابه تفت داده تا غلیظ شود. در این مرحله مراقب باشید تا خمیر نسوزد. بعد از غلیظ شدن خمیر، 2 پیمانه آب را به همراه آبلیمو داخل خمیر ریخته و خوب هم بزنید.

در مرحله آخر، مرغ ها را داخل سس قرار داده، در صورت نیاز نمک و فلفل به آن اضافه کنید و در ماهیتابه را ببندید تا به مدت 50 دقیقه داخل سس پخته شود.

این خورش را می توانید با برنج و یا به صورت خوراک میل نمایید.

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام