لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

صبحانه سالم برای دانش آموزان

....

محصولات مورد نیاز:

صبحانه سالم برای دانش آموزان

خوردن صبحانه سالم به خصوص برای کودکان و جوانان اهمیت فراوانی دارد. تحقیقات نشان می دهد که از هر 7 کودک یکی از آن ها وعده صبحانه را حذف کرده و از مزایای آن محروم می شوند. تحقیقات اخیر همچنین نشان می دهند که خوردن صبحانه مقوی می تواند در بهبود توانایی یادگیری دانش آموزان در دروس ریاضی و زبان مفید واقع شود. درست کردن صبحانه ای با مواد غذایی مفید برای کودکان اهمیت بسیاری دارد. در واقع صبحانه یک موقعیت بسیار عالی برای خوردن موادی سرشار از ویتامین B، فولیک اسید، آهن و فیبر به شمار می آید. به طوری که احتمال کمبود چربی های مفید و اضافه وزن در کودکانی که هر روز صبحانه می خورند، بسیار کم می باشد.

نخوردن صبحانه می تواند روی تمرکز کودکان تأثیر گذاشته و موجب خواب آلودگی آنان شود. در واقع مغز کودکان برای انجام فعالیت های روزانه نیازمند انواع نان، غلات صبحانه، میوه و شیر می باشد.

در ادامه این مقاله صبحانه های مقوی و جذابی را برای شما آورده ایم تا کودکتان به خوردن صبحانه علاقمند شود.

1/ طرز تهیه مخلوط سیب، گندم و ماست یونانی

مواد لازم: (مناسب برای ۲ نفر)


گندم پخته شده یک پیمانه

کمپوت سیب سحر

گردو 4 ق.غ.

ماست یونانی 1.5 پیمانه 

دارچین نصف ق.غ.


زمان تهیه: 10 دقیقه

مخلوط سیب، گندم و ماست یونانی

طرز تهیه:

گندم پخته شده را داخل یک کاسه سایز متوسط می ریزیم. کمپوت سیب سحر را باز کرده و به مقدار لازم از آن خرد کرده و با گردو و دارچین به گندم اضافه می کنیم و به خوبی با هم مخلوط می کنیم. سپس ماست یونانی را روی مواد می ریزیم. این صبحانه خوشمزه به همین راحتی آماده خوردن می شود. نوش جان!


2/ طرز تهیه خوراک تخم مرغ و لوبیا چیتی

مواد لازم: (مناسب برای 2 نفر)


تخم مرغ 4 عدد

خواراک لوبیای سحر نصف پیمانه

گوجه گیلاسی نصف پیمانه

روغن زیتون 3 ق.چ.

نمک و فلفل به میزان لازم

جعفری خرد شده 1/4 پیمانه

نان تست 4 تکه


زمان تهیه: 10 دقیقه

خوراک تخم مرغ و لوبیا چیتی

طرز تهیه:

تخم مرغ ها را داخل یک کاسه سایز متوسط شکسته، مقدار لازم فلفل، نمک و 1 قاشق غذاخوری آب را به آن اضافه می کنیم. 2 قاشق چای خوری روغن زیتون را داخل یک ماهیتابه نچسب ریخته و با شعله متوسط آن را گرم می کنیم. گوجه گیلاسی ها و خوراک لوبیا را داخل آن ریخته و به مدت 1-2 دقیقه هم زده و گرم می کنیم. سپس مواد را داخل یک بشقاب ریخته و ماهیتابه را پاک می کنیم. بقیه روغن زیتون را به ماهیتابه اضافه کرده و مخلوط تخم مرغ را داخل ماهیتابه ریخته و به مدت 1 تا 2 دقیقه هم می زنیم تا پخته شود و در عین حال ظاهری نرم داشته باشد. صبحانه آماده شده حالا می توانید با سس پستو و نان تست شده سرو نمایید.


3/ طرز تهیه مخلوط تخم مرغ و قارچ:

مواد لازم: (مناسب برای 2 نفر)


روغن زیتون 2 ق.غ. 

کنسرو قارچ ورقه ای سحر 2 پیمانه

اسفناج 2 پیمانه

تخم مرغ 2 عدد

نمک و فلفل به میزان لازم


زمان تهیه: 10 دقیقه

خوراک تخم مرغ، اسفناج و قارچ

طرز تهیه: 

نیمی از روغن زیتون را داخل ماهیتابه گرم شده ریخته، مخلوط کنسرو قارچ سحر و اسفناج را به آن اضافه می کنیم و بعد از 2-3 دقیقه تفت دادن داخل بشقاب میریزیم. باقی روغن را داخل ماهیتابه میریزیم و تخم مرغ را به صورت نیمرو در آن درست می کنیم.