لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

طرز تهیه رولت مربای توت فرنگی

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه رولت مربای توت فرنگی

 رولت مربایی یکی از شیرینی های زیبا است که به خاطر داشتن مربای توت فرنگی بسیار خوشمزه نیز هست. برای آموزش این رولت خوشمزه با مربای توت فرنگی همراهمان بمانید.

مواد لازم:


مربای توت فرنگی سحر 1 پیمانه

توت فرنگی خشک 1/2 پیمانه

آرد 1/2 پیمانه

تخم مرغ  1 عدد

شکر

پنیر خامه ای

گردو ریز شده 1ونیم پیمانه

پوست پرتقال رنده شده به اندازه یک پرتقال

کره 1 پیمانه

بیکینگ پودر 1/4 ق.غ.

نمک 2 ق.چ.


زمان تهیه: 1/30 ساعت

طرز تهیه:

ابتدا داخل یک کاسه سایز بزرگ، آرد، بیکینگ پودر، نیمی از شکر و نیمی از نمک را با همزن برقی (دور کند) با هم خوب مخلوط کنید. در مرحله بعد، پنیر خامه ای را به مواد اضافه کنید و به مدت 1 دقیقه مواد را با هم به خوبی مخلوط کنید. توجه داشته باشید که مایه خیلی سفت نشود. در این مرحله خمیر آماده شده است. حالا آن را از ظرف خارج کنید و به دو قسمت تقسیم کنید.

هر دو خمیر را روی میز کار به صورت پهن گذاشته و با پلاستیک سفت روی آن ها را بپوشانید تا خشک نشوند. خمیر ها را به مدت 30 تا 45 دقیقه کنار بگذارید.

در همین مدت می توانید گردو، پوست پرتقال، مربای توت فرنگ سحر و نیم دیگر نمک را با هم مخلوط کنید. سپس، خمیرها را روی کاغذ مخصوص فر و با وردنه پهن کنید. خمیر را به صورتی برش دهید که حالتی پهن به باریک داشته باشد. یعنی اریب از چپ به راست برش بزنید. حالا مواد را روی خمیر بریزید. خمیرها را طوری که مواد از روی آن نریزد رول کنید.

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم کنید. قفسه فر را در بالاترین طبقه قرار دهید. در این مدت، توت فرنگی خشک شده را پودر کرده و با 1/4 پیمانه از شکر مخلوط کنید. سپس تخم مرغ را با دست بزنید د برس آشپزی را داخل تخم مرغ زده، روی روبت ها بپیچید. در آخرین مرحله نیز، پودر توت فرنگی خشک شده و شکر را روی رولت ها بپاشید. رولت را به مدت 20-30 دقیقه داخل فر قرار دهید تا روی آن ها طلایی شود.