لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

طرز تهیه پاستا تند گوجه ای

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه پاستا تند گوجه ای

در این دستور آشپزی طرز تهیه یک پاستای بی نظیر را برای شما فراهم کرده ایم. یک غذا پر از مزه های متنوع و رنگ های زیبا که پیشنهاد می کنیم حتما امتحان کنید.

مواد لازم: (مناسب برای 4 نفر)


پاستا صدفی 350 گرم

گل کلم 1 عدد

سیر 2 حبه

جعفری 1 دسته

پنیر پارمسان رنده شده 2 ق.غ.

کره 4 ق.غ.

کاپاریس سحر 2 ق.غ.

رب گوجه فرنگی 2 ق.غ.

فلفل چیلی قرمز 50 گرم

نمک و فلفل به میزان لازم

روغن زیتون


زمان تهیه: 25 دقیقه

طرز تهیه: 

سینی فر را در طبقه وسط فر قرار داده و با دمای 450 درجه فارنهایت گرم کنید. بعد از گرم شدن سینی فر، یک ورقه فویل را داخل آن گذاشته و گل کلم های ریز شده را روی آن بریزید. روی گل کلم ها مقداری روغن زیتون، نمک و فلفل ریخته و خوب با هم مخلوط کرده و به صورت یکنواخت داخل سینی پهن کنید. به مدت 14-16 دقیقه داخل فر بگذارید تا گل کلم ها کبابی و نرم شوند. کره را داخل یک ماهیتابه ریخته و روی شعله متوسط قرار دهید. بعد از این که کره آب شد، سیر خرد شده و کاپاریس سحر را به آن اضافه کنید. به مدت 1 دقیقه هم بزنید تا بافت سیر و کاپاریس کمی نرم شود. رب گوجه فرنگی سحر، پنیر پارمسان رنده شده و یک فنجان آب را به آن ها اضافه کنید.

بعد از هم زدن فلفل چیلی خرد شده، نمک و فلفل سیاه را نیز به این مخلوط اضافه کنید. مواد را به مدت 2-3 دقیقه هم بزنید تا به خوبی با هم مخلوط و یکنواخت شوند. همزمان با آماده شدن، یک قابلمه را از آب پر کرده، روی حرارت متوسط گذاشته و اجازه دهید به جوش آید. مقداری نمک را به آن اضافه کرده و پاستای صدفی را داخل آب بریزید. به مدت 7-10 دقیقه پاستا را هم بزنید تا نرم شود. بعد به آرامی داخل آبکش بریزید. در این مرحله، گل کلم کبابی شده و پاستای صدفی را داخل ماهیتابه سس بریزید و با هم مخلوط کنید. پاستای تند گوجه ای آماده شده با جعفری خرد شده سرو کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.