لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

طرز تهیه پاناکوتای لبو

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه پاناکوتای لبو

شاید بد نباشد حالا که فصل پاییز آمده و لبو نیز در دسترس می باشد، پاناکوتای لبو را امتحان کنید. درست کردن دسر با لبو شاید کمی دور از ذهن به نظر باشد. اما، ما پیشنهاد می کنیم حتما این پاناکوتای لبو را امتحان کنید زیرا عاشق طعم و عطر آن خواهید شد.

مواد لازم: (مناسب برای 4 نفر)


لبو پوست گرفته و خرد شده 250 گرم

عسل سحر

خامه زده شده یا خامه قنادی 2 پیمانه

نمک دریایی 1/2 ق.چ.

پودر ژلاتین بدون طعم 1 ق.چ.

عصاره وانیل 1/2 ق.چ.


زمان تهیه: حدود 1 ساعت

طرز تهیه:

برای تهیه پاناکوتای لبو، ابتدا لبوها را به همراه خامه زده شده و نمک داخل یک قابلمه ریخته و روی شعله کم قرار دهید تا بجوشند. در قابلمه را حتما گذاشته و به مدت 25 تا 30 دقیقه اجازه دهید تا با هم بجوشند. بعد از این که لبو خوب ترد شد، قابلمه را از روی شعله برداشته و بگذارید مواد خوب خنک شوند.

در این فاصله، پودر ژلاتین را با دو قاشق غذاخوری آب خنک مخلوط کرده و به کمک غذاساز 5 دقیقه با هم مخلوط کنید. مواد داخل قابلمه را که خنک شده اند، داخل غذاساز ریخته و به آن 3 قاشق غذاخوری  عسل سحر و عصاره وانیل اضافه کنید. به کمک غذاساز مواد را پوره کنید.

حالا یک کاسه بزرگ برداشته و روی آن یک صافی دانه ریز بگذارید. مواد را داخل توری بریزید و موادی که از توری رد نمی شوند را دور بریزید. پوره لبو را به طور مساوی داخل 8 عدد لیوان بزرگ ریخته و در یخچال قرار دهید. بعد از 3 تا 4 ساعت پاناکوتای لبو آماده شده می توانید سرو کنید.

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام