لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

طرز تهیه کاسرول سوسیس

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه کاسرول سوسیس

در این مطلب، طرز تهیه یک وعده غذایی کامل به نام کاسرول سوسیس را آورده ایم. این غذا بسیار خوشمزه بوده و تقریبا همه از طعم آن لذت می برند.

مواد لازم: (مناسب برای 6 نفر)


سوسیس چرخ کرده 450 گرم

تخم مرغ 10 عدد

شیر 4 پیمانه

کنسرو قارچ ورقه ای سحر

نان تست خشک شده و مربع شده 5 پیمانه

پنیر چدار رنده شده 2 پیمانه

خردل خشک 1 ق.چ.

نمک 1 ق.چ.

پودر پیاز 1/4 ق.چ.

پوره گوجه فرنگی 1/2 فنجان


زمان تهیه: 90 دقیقه

طرز تهیه:

برای تهیه این غذا بهتر است تا از نان تست هایی استفاده کنید که مانده و خشک شده باشند. اما اگر از نان تست تازه استفاده می کنید، نان ها را خرد کرده و به مدت 10 دقیقه در فر با دمای 100 درجه سانتیگراد تست کنید.

سپس، سوسیس های چرخ کرده را با مقداری روغن داخل ماهیتابه ریخته و خوب تفت دهید. بعد از این که سوسیس ها تفت داده شدند، روی یک حوله کاغذی بریزید تا روغن اضافی آن گرفته شود. حالا، تخم مرغ ها را به همراه شیر، خردل، پودر پیاز و خردل داخل یک کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید.

یک ظرف مناسب را با کره چرب کنید و نان های تست شده را کف آن بریزید. روی نان ها را یک لایه پنیر و پوره گوجه فرنگی بریزید. در ادامه، کنسرو قارچ ورقه ای سحر را باز کرده، آب آن را خالی کنید و روی مواد قرار دهید. در آخر سوسیس ها را روی بقیه مواد بریزید و مخلوط شیر و تخم مرغ را روی آن پخش کنید.

ظرف را به مدت 15 دقیقه در کناری بگذارید تا طعم مواد با هم مخلوط شود. سپس، به مدت 1 ساعت در فر با دمای 165 درجه سانتیگراد قرار دهید. می توانید برای این که روی کاسرول سوسیس خیلی قهوه ای نشود فویل آلومینیومی بپوشانید و 10 دقیقه آخر روی ظرف را باز کنید.