لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

طرز تهیه کیک انجیر و عسل

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه کیک انجیر وعسل

در این دستور غذا طرز تهیه یک کیک پاییزی خوشمزه را برای شما آورده ایم. یک کیک با میوه های انجیر وعسل که طعم بی نظیری دارد و بسیار مقوی نیز هست.

مواد لازم: (مناسب برای 9 نفر)


کمپوت انجیر سحر

تخم مرغ بزرگ 2 عدد

ماست یونانی 1/2 پیمانه

آرد 1 و 1/3 پیمانه

شکر 3/4 پیمانه

وانیل 1/2 ق.چ.

بیکینگ پودر 1 ق.چ.

جوش شیرین 1/2 ق.چ.

نمک 1/2 ق.چ.

شکر 1 ق.غ. برای روی کیک

عسل سحر


زمان تهیه: 90 دقیقه

طرز تهیه:

ابتدا لازم است فر را روشن کرده و روی دمای 180 درجه سانتیگراد قرار دهید تا گرم شود.

کره که از قبل بیرون گذاشتید و نرم شده است را با شکر به مدت 2 دقیقه با همزن بزنید تا به خوبی با هم مخلوط شوند و یکدست و سبک شود. دقت کنید همزن را روی سرعت بالا قرار دهید. بعد از این مرحله، تخم مرغ ها را یکی یکی به مخلوط کره و شکر اضافه کرده و با سرعت متوسط همزن مواد را به خوبی هم بزنید.

سپس، ماست یونانی و وانیل را به مواد اضافه کرده و همه مواد را با هم مخلوط کنید. آرد، نمک، بیکینگ پودر و جوش شیرین را کم کم به مواد اض1ضافه کنید و با سرعت پایین همزن مواد را با هم مخلوط کنید. دقت کنید تا آرد گلوله نشود.

حالا کف یک قالب کیک را چرب کنید و سپس کاغذ روغنی روی آن بکشید. مایه کیک که آماده شده است را داخل قالب ریخته و روی آن را صاف کنید. حالا نوبت به کمپوت انجیر سحر می شود. کمپوت انجیر را باز کرده و انجیر ها را داخل یک ظرف ریخته و هر انجیر را دو قسمت کنید. پس از این مرحله، انجیرها را به هر شکلی که می خواهید بر روی مایه کیک قرار دهید. در آخر هم یک قاشق شکر روی آن بپاشید.

کیک انجیر را به مدت 60 دقیقه داخل فر که از پیش گرم شده است قرار دهید. بعد از این که کیک انجیر را از فر خارج کردید اجازه دهید تا به مدت 10 دقیقه به دمای اتاق برسد و سپس آن را از قالب جدا کنید. بعد از این که از قالب جدا کردید روی کیک انجیر را مقداری عسل بریزید و سرو کنید.

نوش جان!