لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

طرز تهیه کیک هویج

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه کیک هویج

ما در این دستور غذا، طرز تهیه کیک هویج با کمپوت آنانس و گردو را آورده ایم که طعم بی نظیری دارد. پیشنهاد می کنیم از دستور غذا را از دست ندهید.

مواد لازم:


آرد گندم 3/4 پیمانه

آرد شیرینی پزی 3/4 پیمانه

مغز گردو خرد شده 1/2 پیمانه

تخم مرغ بزرگ 2 عدد

مربای هویج سحر

کمپوت آناناس 560 گرم

وانیل 2 ق.چ.

روغن 2 ق.غ.

دارچین 2 ق.چ.

نمک 1 ق.چ.

جوش شیرین 2 ق.چ.

شکر 1/2 پیمانه

مواد لازم برای خامه کیک:

پنیر خامه ای کم چرب 230 گرم

شیر 1 ق.غ.

پودر شکر1 پیمانه

وانیل 1 ق.چ.


زمان تهیه: 50 دقیقه

طرز تهیه:

ابتدا فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. سپس کف دو  قالب کیک را با چند قطره روغن چرب کنید.

حالا مربای هویج سحر را باز کرده و به میزان دو پیمانه از آن را به همراه تخم مرغ، 2 قاشق غذاخوری روغن و وانیل مخلوط کرده و خوب هم بزنید. بعد از این که مواد خوب با هم مخلوط شدند، آناناس های خرد شده و مغز گردوها را به مواد داخل کاسه اضافه کنید و خوب به هم بزنید.

داخل یک کاسه بزرگ تر، آرد گندم را با آرد شیرینی پزی، شکر، جوش شیرین، نمک و دارچین مخلوط کرده و بعد به مخلوط مربای هویج اضافه کنید. مواد را تا زمانی که کاملا با هم مخلوط شده و خمیر کیک شکل بگیرد هم بزنید. حالا خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و هر کدام را داخل یک قالب بریزید. هر دو قالب را به مدت 30 تا 35 دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید. بعد از این که فر را خاموش کردید به مدت 5 دقیقه صبر کرده تا کیک هویج کمی خنک شود و سپس از قالب خارج کنید.

در این فاصله، پنیر خامه ای کم چرب را به همراه وانیل و شیر در یک کاسه بریزید و با همزن برقی خوب با هم مخلوط کنید. به آرامی پودر شکر را به مواد اضافه کرده و همزدن را ادامه دهید. در صورتی که غلظت خامه کم بود می توانید 1 یا 2 قاشق شیر بیشتر به مواد اضافه کنید.

یک لایه از کیک هویج را داخل ظرف مورد نظر قرار دهید و 1/3 از خامه را روی آن پخش کنید. لایه بعدی کیک را روی خامه قرار دهید و اطراف و روی کیک را با بقیه خامه بپوشانید. کیک هویج خوشمزه آماده شد از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.