لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

طرز تهیه گمج کباب گیلانی با رب انار

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه گمج کباب گیلانی

یکی از غذاهای خوشمزه گیلانی گمج کباب است. این کباب خوشمزه، داخل ظرفی به نام گمج پخته می شود. ظرف گمج به لعاب انداختن غذا کمک کرده و باعث می شود غذا با حرارت ملایم پخته شود. در پخت گمج کباب گیلانی از سبزی چوچاق، رب انار و گردو استفاده می شود که طعم بی نظیری به این غذا می دهند. با ما همراه باشید تا طرز تهیه این کباب خوشمزه را ببینیم.

مواد لازم: (مناسب برای 2 نفر)


گوشت راسته گوسفندی 500 گرم

رب انار سحر

گردو 300 گرم

سبزی چوچاق خرد شده 1 پیمانه

پیاز 300 گرم

جعفری خرد شده 1 پیمانه

گلپر به میزان لازم


زمان تهیه: حدود 6 ساعت

طرز تهیه:

ابتدا گوشت را شسته و خرد کنید. گوشت را داخل یک کاسه نسبتا بزرگ بریزید. گردو و پیاز را به صورت جداگانه چرخ کرده و روی گوشت بریزید و با هم مخلوط کنید. حالا رب انار را به همراه سبزی چوچاق خرد شده به گوشت اضافه کرده و هم بزنید تا گوشت با چاشنی ها کاملا مخلوط شود. در آخر نیز نمک، فلفل و گلپر را به مواد اضافه کرده و باز هم بزنید.

وقتی مواد با هم به خوبی مخلوط شدند، روی کاسه را سلفون بکشید و به مدت 5 تا 6 ساعت داخل یخچال بگذارید تا استراحت کند. بعد از اینکه گوشت خوب استراحت کرد و طعم چاشنی ها  به گوشت اضافه شد، داخل گمج ریخته و مقداری آب به آن اضافه کنید. حالا گمج را روی حرارت ملایم بگذارید و اجازه دهید تا گوشت به خوبی پخته شده و آب آن کاملا بخار شود.

 

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام