لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

طرز تهیه یک بستنی خوشمزه با عسل

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه بستنی توت فرنگی با عسل

از دوران باستان، عسل هم به عنوان غذا و هم دارو مصرف شده است. عسل خاصیت زیادی برای حفظ سلامتی داشته و بسیاری از متخصصان تغذیه باور دارند که مصرف آن گزینه بهتری نسبت به شکر می باشد.به طور طبیعی یک قاشق غذاخوری عسل (۲۱ گرم) شامل ۶۴ کالری و ۱۷ گرم شکر متشکل از فروکتوز، گلوکز، مالتوز و ساکروز می باشد. در این جا دستور طرز تهیه یک بستنی خوشمزه با طعم توت فرنگی و عسل را آورده ایم. پس با ما همراه باشید.

خوب است بدانید، این بستنی بدون لبنیات درست شده و طعم بی نظیری دارد.

مواد لازم:


توت فرنگی 2 پیمانه خرد شده

موز رسیده 2 عدد خرد شده

ریواس 2 عدد خرد شده

عسل 1/4 پیمانه

شیر نارگیل 2/3 پیمانه


طرز تهیه:

موز و توت فرنگی را خرد کرده و به صورت مرتب در کف یک ظرف بچینیدو دقت کنید تا میوه ها روی قرار نگیرند. ظرف را به مدت 8 ساعت داخل فریزر گذاشته تا میوه ها به خوبی یخ بزنند.

یک ماهیتابه کوچک را روی شعله متوسط قرار داده، ریواس های خرد شده و عسل را داخل آن بریزید. در ماهیتابه را گذاشته به مدت 10 دقیقه اجازه دهید تا مواد با هم جوشیده شوند. برای اینکه مواد به ظرف نچسبند چند بار هم بزنید. بعد از 10 دقیقه یا زمانی که ریواس ها نرم شدند و غلظت مواد زیاد (شبیه مربا) شد از روی شعله بردارید. ترکیب ریواس و عسل را داخل یک ظرف دربسته ریخته و 8 ساعت داخل یخچال قرار داده تا کاملا خنک شود.

بعد از 8 ساعت، موز و توت فرنگی را از فریز درآورده، داخل مخلوط کن ریخته تا ریزتر شود. در این مرحله شیر نارگیل را به ترکیب اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید تا ترکیبی یکدست و خمیری ایجاد شود. بستنی توت فرنگی و عسل به همین راحتی آماده شد. حالا ترکیب عسل و ریواس را به آن اضافه کنید و از طعم دلچسب این ببستنی لذت ببرید.

 

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام