لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

غذایی خوشمزه با عسل و سس سویا

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه مرغ ژاپنی با عسل

 

اگر دنبال پخت یک غذای ساده و خوشمزه هستید، حتما مرغ ژاپنی را که با عسل درست میشود امتحان کنید. زنجبیل، سس سویا، آب پرتقال و عسل طعم بی نظیری به این غذا می دهند. با ما همراه باشید.

مواد لازم:


ران مرغ 800 گرم

عسل 2 ق.چ.

آب پرتقال 1/4 پیمانه

پوست پرتقال 2 ق.چ.

روغن کنجد 1 ق.چ.

سرکه برنج ژاپنی (میرین) 3 ق.چ.

سس سویا 1/3 پیمانه

زنجبیل 2 ق.چ.


زمان تهیه: 30 دقیقه

طرز تهیه:

سس سویا، آب پرتقال، عسل، زنجبیل، روغن کنجد و سرکه برنج ژاپنی را داخل یک کاسه متوسط ریخته و با هم مخلوط کنید. ران مرغ را به شکل تکه های متوسط برش بزنید و داخل کاسه ریخته، به خوبی با مواد مخلوط کنید. برای مزه دار شدن مرغ، به مدت 20 دقیقه بگذارید داخل مواد بماند.

در مرحله بعد، روغن را داخل یک ماهیتابه بریزید تا خوب داغ شود. سپس، مرغ ها را از داخل سس بیرون آورده و داخل ماهیتابه بگذارید. سس را در کناری نگه دارید تا در ادامه از آن اسفاده کنید.

مرغ را هم بزنید و اجازه دهید همه قست های آن طلایی شود. بعد از پخته شدن تکه های مرغ، سس را به آن اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه در ماهیتابه را بگذارید تا خوب طعم سس به خورد مرغ ها برود.

بعد از پخته شدن مرغ، می توانید آن ها را از ماهیتابه بیرون بیاورید و اجازه دهید تا سس غلیظ شود. سپس سس و مرغ ها را با هم مخلوط کنید. در آخر روی مرغ پوست پرتقال پاشیده و به همراه برنج و سبزیجات سرو نمایید.

 

 

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام