لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

کوکی عسلی؛ میان وعده سالم و خوشمزه

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه کوکی عسلی

در این دستور غذا، طرز پخت یک مدل کوکی عسلی را آورده ایم. این کوکی خوشمزه به عنوان یک میان وعده سالم برای کودکان در روزهای سال به حساب می آید. اما تنها کودکان عاشق این کوکی نمی شوند، شما نیز می توانید این کوکی ها را به عنوان میان وعده در محل کارتان استفاده کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید. با ما همراه باشید.

مواد لازم:


عسل سحر

شکر 1/4 پیمانه

تخم مرغ بزرگ 1 عدد

آرد 1 پیمانه+ 1 ق.غ.

روغن 2 ق.غ.

بیکینگ پودر 1/4 ق.چ.

عصاره وانیل/ پودر وانیل 3/4 ق.چ.

دارچین 1/4 ق.چ.

نمک


زمان تهیه: کمتر از ا ساعت

طرز تهیه:

روغن و شکر را با هم داخل یک کاسه کوچک بریزید و خوب با هم مخلوط کنید. تخم مرغ را به مواد اضافه کنید و به هم زدن ادامه بدهید. 3 قاشق غذاخوری عسل سحر را به همراه پودر وانیل به بقیه مواد اضافه کنید.

در مرحله بعد، داخل یک ظرف دیگر آرد، بکینگ پودر، دارچین و نمک را با هم مخلوط کنید و کم کم به بقیه مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا خمیر سفتی به دست بیاید. بر روی ظرف سلفون بکشید و آن را دو ساعت داخل یخچال بگذارید.

بعد از دو ساعت، خمیر را از یخچال بیرون آورده و به کمک دو عدد قاشق کوکی های کوچک درست کرده و روی کاغذ روغنی شیرینی پزی پهن کنید. سینی فر را به مدت 10 دقیقه داخل فر با دمای 350 درجه سانتیگراد قرار دهید. بعد از اینکه کوکی ها طلایی رنگ شدند و کمی پف کردند فر را خاموش کنید. بعد از یک دقیقه که کوکی ها کمی خنک شدند، سینی را از فر خارج کنید. کوکی ها به همین راحتی آماده شدند می توانید داخل ظروف وکیوم آن را به مدت طولانی نگهداری کنید.

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام