لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

یک دیپ خوشمزه و آسان

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه دیپ اسفناج و بیکن

به دنبال یک غذای خوشمزه و آسان برای روزهای پر مشغله هفته هستید؟

ما دستور غذای دیپ اسفناج پنیری و بیکن که بسیار خوشمزه است را آورده ایم تا خیلی راحت یک غذای خوش طعم درست کنید و در کنار اعضای خانواده لذت ببرید.

مواد لازم: (مناسب برای 2 نفر)


بیکن 6 برش

سس مایونز سحر 25 گرم

اسفناج ۱۵۰ گرم

خردل ۳ گرم

کدو سبز ۱۰۰ گرم

نان آلمانی 1 عدد

سیر 1 حبه

پنیر موزارلا توپی به مقدار لازم

پنیر خامه‌ای۵۰ گرم

شیر کم چرب ۲۵ میلی لیتر

نمک و  فلفل سیاه به مقدار لازم


زمان تهیه: 30 دقیقه

طرز تهیه:

ابتدا یک ماهیتابه را روی حرارت متوسط گذاشته و بیکن ها را داخل روغن سرخ کنید. بعد از سرخ شدن بیکن ها را روی یک پارچه بگذارید تا روغن اضافی آن گرفته شود. سپس می توانید بیکن ها را خرد کنید.

در مرحله بعد، برگ های اسفناج را به صورت متوسط خرد کنید. سیر را پوست بکنید و خرد کنید. کدو را هم به قطعات کوچک مکعبی شکل (متوسط) تقسیم کنید. همزمان با این کار، فر را روی 200 درجه سانتیگراد تنظیم کرده و اجازه دهید گرم شود.

ماهیتابه را یک بار دیگر روی شعله متوسط قرار دهید. ابتدا، کدو و سیر خرد شده را داخل آن ریخته و خوب تفت دهید تا رنگشان تغییر کرده و طلایی شوند. سپس، بیکن خرد شده و اسفناج را به آن ها اضافه کرده و تا زمانی که آب اسفناج بخار شود خوب تقت دهید. در ادامه، سس مایونز سحر، سس خردل، شیر و پنیر خامه ای را به مواد اضافه کنید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید و نمک و فلفل را به میزان لازم به آن اضافه کنید و به مدت 1 دقیقه بگذارید تا با هم خوب مخلوط شوند.

بالای نان آلمانی را برش دهید و داخل آن را به اندازه مواد خالی کنید. مراقب باشید تا کف نان سوراخ نشود. دیپ را داخل نان بریزید و روی آن پنیر موزارلای توپی بگذارید. حالا نان را در فر که گرم شده بگذارید و اجازه دهید تا روی پنیر ها طلایی شود.

نوش جان!

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام