لطفا گوشی را در حالت عمودی به دست بگیرید

یک غذای خوشمزه مکزیکی

....

محصولات مورد نیاز:

طرز تهیه اسپاگتی مرغ مکزیکی

اسپاگتی از آن دسته غذاهاست که در سراسر دنیا طرفداران بسیاری داشته و مردم هر کشوری مطابق ذائقه خود آن را درست می کنند. یکی از خوشمزه ترین اسپاگتی هایی که حتما باید امتحان کرد، اسپاگتی مرغ مکزیکی است که با سس هالوپینوی سحر درست شده که البته تند و بسیار لذیذ است. اگر تند خور هستید از این اسپاگتی مرغ مکزیکی نگذرید.

مواد لازم: (مناسب برای 4 نفر)


اسپاگتی 340 گرم

روغن زیتون 1 ق.غ.

سینه مرغ بدون پوست 450 گرم

نمک  و فلفل به میزان لازم

پیاز 1 عدد بزرگ (به صورت نصف حلقه)

فلفل دلمه 2 عدد (به طول خرد شوند)

سس هالوپینو سحر 1.5 ق.غ.

زیره سبز 1 ق.غ.

ادویه اریگانو 2 ق.غ.

گوجه فرنگی خرد شده 420 گرم

آب مرغ کم نمک ½ پیمانه

خامه رقیق شده با شیر ¾ پیمانه

پنیر چدار رنده شده ½ پیمانه

گشنیز تازه برای تزئیین


زمان تهیه: 40 دقیقه

طرز تهیه:

از قبل داخل یک قابلمه بزرگ مقداری آب ریخته و وقتی که به به نقطه جوش رسید کمی نمک به آن اضافه کنید. سپس اسپاگتی را داخل آب ریخته و اجازه دهید خوب نرم و پخته شود. بعد از پخته شدن نیز آبکش کنید. اما همزمان با پخت اسپاگتی داخل یک ماهیتابه بزرگ که روی شعله متوسط قرار داده اید 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون بریزید. مرغ های تکه شده و نمک و فلفل را به میزان لازم به آن اضافه کنید. به مدت 6 دقیقه مواد را هم زده و بگذارید تا تکه های مرغ پخته و قهوه ای رنگ شوند. در این مرحله پیاز و فلفل دلمه ای های خرد شده را اضافه کرده و به مدت 5 تا 7 دقیقه هم بزنید تا نرم و پخته شوند.

در این زمان 1.5 قاشق از سس هالوپینوی سحر را به مواد اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید. گوجه های خرد شده، آب مرغ و خامه رقیق شده با شیر را داخل مواد ریخته و به مدت 3 دقیقه هم بزنید تا غلظت پیدا کند. بعد از غلظت پیدا کردن مواد، اسپاگتی آبکش شده را داخل ماهیتابه مواد ریخته وهم بزنید تا کاملا با سس و مواد دیگر مخلوط شود. سپس ماهیتابه را از روی شعله بردارید. پنیر چدار رنده شده را روی مواد بریزید و با هم خوب مخلوط کنید تا با گرمای مواد آب شده و غلظت پیدا کند. پاستای مرغ مکزیکی به همین راحتی آماده شد برای سرو از گشنیز تازه استفاده کنید و لذت ببرید.

 

 

کارخانه همدان: شهرک صنعتی بوعلی، بلوار یکم، خیابان سیزدهم، شماره 38 | دفتر تهران: خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، شماره 87، طبقه دوم غربی
: 22669236 (21)+98 | 4383277 (813)+98 | : info@saharfood.com
دانلود کاتالوگ محصولات
دانلود فرم استخدام